VEZC Nieuws

Vliegseizoen 2019 begonnen

We vliegen weer! Op zaterdag 9 maart ging het vliegseizoen 2019 officieel van start. Hoewel het weer niet overtuigde, zijn onze leden uitgebreid gebriefd over onder andere het komende vliegseizoen, luchtruimwijzigingen en veiligheid. De vliegpapieren werden gecontroleerd zodat iedereen met actuele bewijzen en verzekeringen vliegt. Aan de meeste vliegtuigen is het jaarlijks onderhoud voltooid, zo ook bij het rollend materieel, gebouw en ons clubhuis. Al onze leden zien er al tijden naar uit ook dit seizoen weer de lucht in te kunnen gaan!

Nieuwsarchief

Euroglide 2018 logo

Volgende week start de Euroglide weer vanaf Venlo.
Meer dan 70 teams worden zondag ontvangen met een bbq en bereiden zich voor om maandag op te stijgen. Het doel is om 2350 kilometer af te leggen binnen 12 dagen. Niet alleen de zweefvliegtuigen, maar ook de volgploeg met auto en aanhanger zullen deze afstand afleggen.

De deelnemers aan de Euroglide worden ook wel "vliegende nomaden" genoemd. Immers, een zweefvlieger weet 's-morgens niet waar-ie 's-avonds zal slapen. De te vliegen route gaat van Venlo richting noord-oosten van Duitsland, naar Güstow bij Rostock. Vandaar naar het uiterste zuid-oosten van Tsjechië. Vervolgens naar het zuid-westen van het Duitse Zwarte Woud en ten slotte weer terug naar het noorden om via de Eifel op Venlo te “finishen".

Voor meer informatie over de tocht en deelnemers, kijk op: www.euroglide.nl